Gmail Hesap Nasıl Açılır?

Gmail, bu email hesabı Arama motoru olan Google’nin kullanıcılarına sağlamış olduğu ücretsiz E-Posta hizmetidir. Google’nin sunmuş olduğu uygulamalardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Gmail hesabı açmak olacaktır. İnternet sık sorulan sorulardan olan Gmail Hesap Nasıl Açılır? sorusunu sizler için cevaplamaya çalıştık. Gmail, hesabı sadece e-posta hesabı olmadığı gibi Google Play Store uygulamasını kullanmanız için gerekli olan tek hesap. Söz konusu hesabınız olmadığı zaman ANDROID telefonlara hiçbir şekilde Google Play Store’den bir uygulamayı indiremezsiniz. Ayrıca Youtube kanalına ve Blogger veya Google Site hesabı açmak için bu hesabınızın olması gereklidir. Unutmadan Google Plus hesabınızı da bu hesap üzerinden açabilmektesiniz.

Gmail Kaydol

Gmail kaydol oldukça basit olmasına rağmen hala sorun yaşayan arkadaşlar için hesap nasıl oluşturulur anlatmaya çalıştık. Sizlerde Gmail hesap açmak istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek. Gmail Hesap Oluşturmak için yapmanız gerekenler; Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz Gmail Hesap Oluştur linkini tıklayarak Gmail kayıt sayfasına giriş yapınız. Kayıt sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak sayfayı aşağıda maddeler halinde sıraladığımız şekilde doldurunuz.

Gmail Hesap Oluştur

  • Karşınıza gelen forum şeklindeki sayfada ilk olarak adınızı ve soyadınızı giriniz
  • Daha sonra kullanıcı adınızı belirleyiniz. Kullanıcı adınızı belirlerken Türkçe karakterler olan ” ş, ç, ö, ü, ğ, ı” harflerini kullanmayınız. Kullanıcı adınız Gmail açarken kullanacağınız isimdir. Bu adınız ve soyadınız olabildiği gibi herhangi bir isim veya kahraman adı da olabilir. Örnek: Mehmetkahraman@gmail.com
  • Bir şifre oluşturun, şifre oluştururken ard arda olan ardışık sayıları ve doğum tarihi veya telefon numaranızı yazmayın bu şifrenizin güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca şifrenizin güvenliği için Büyük/Küçük harf, rakam ve simgeleri kullanmanız önerilir. Örnek; PassPort3485*- şeklinde
  • Doğum tarihinizi Gün/Ay/Yıl olarak girin. Doğum gününüzü girdikten sonra alt kısımda Cinsiyetinizi belirleyiniz. 
  • Cep telefonunuzu girmeniz hesabınızın güvenliği açısından daha önemlidir. Çünkü hesabınızın şifresini unutmanız veya başkasının eline geçmesi halinde kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca Cep telefonunu yazmak istemeyenler Alternatif e-posta adresini yazarak kayıt işlemini yapabilir. Bunları yaptıktan sonra alt kısımda Sonraki adım yazan kısmı tıklayarak hesap oluşturma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir. 

Gördüğünüz gibi arkadaşlar Gmail Aç bu kadar basit bir işlemdir. Sizlerinde soru sormak veya eklemek istediği bir yer varsa aşağıdaki yorum panelinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Gördüğümüz andan itibaren en kısa zamanda size gerekli cevabı vereceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.

Gmail Kaydol

Yorum(1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir