Outlook Hesap Nasıl Oluşturulur?

Outlook Kaydol işlemine geçmeden Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamızdaki amaç Outlook hesap oluştururken sorun yaşayan arkadaşlar nasıl kayıt olacağını anlatmaktır. Her ne kadar Outlook, Microsoft Office programları arasında zannedilen outlook olarak algılansa da aslında bu aynı sistemdir diyebilirim. Outlook hesap oluşturarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Outlook oldukça basit ve kullanışlı olmasının yanında Hotmail’in devamıdır da diyebiliriz. Kayıt işlemi aynı olmakla birlikte size tekrar ederek yapmanız gerekenleri sıralayacağız. 

Outlook Hesap Oluşturma Aşamaları

Outlook Kaydolmadan önce öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz Outlook Kaydol butonunu tıklayarak kayıt sayfasına giriniz. Burada kayıt olmak için karşınıza doldurmanız gereken yerler sizlere sunulacaktır. Bizlerde doldurmanız gereken yerleri sırasıyla aşağıda maddeler halinde sizlere sunduk. Tek yapmanız gereken aşağıdaki sırayı takip etmek olacaktır.

Outlook Kaydol

  • Karşınıza çıkan sayfada aşağıdaki resimde de göstereceğimiz gibi öncelikle Kullanıcı adınızı belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınız hesap adınızdır. Oturum açarken sizden istenilen isimdir. Bu hesap adı genelde isim@outlook.com şeklinde olmaktadır. Sizlerde kullanıcı adınızı seçerken adınızı kullanabilirsiniz. Daha önceden hesap alınmışsa kabul etmemektedir. Ayrıca Türkçe Karakter kullanmamanız gerekmektedir. Bu harfler ” ç, ö, ş, ü, ğ, ı ” harfleri kabul edilmemektedir. 
  • Kullanıcı adınızı belirledikten sonra Parola oluşturmanız gerekmektedir. Parola oluştururken güvenlik açısından Büyük/Küçük harf, rakam ve simge kullanmanızı öneririz. Bunu yaptıktan sonra alt kısımda bulunan ileri seçeneğini tıklayıp sonraki sayfaya geçin
  • Karşınıza çıkan sayfada adınızı ve soyadınızı yazmanızı isteyecektir. Bunu aşağıdaki resimde de görebilirsiniz. Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra ileri seçeneğini tıklayarak sonraki sayfaya geçebilirsiniz.
  • Burada sizden konum ve doğum tarihinizi isteyecektir. Doğum tarihinizi Ay/Gün/Yıl olarak doğru girmeniz ileride şifrenizi unutmanız durumunda sizde istemesi durumunda kolaylıkla cevap verebilirsiniz. Buda hesabınızın geri alma işlemini kolaylaştıracaktır.
  • Bu işlemin ardında karşınıza çıkan sayfada aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi bir sayfa açılacaktır. bu sayfada Kutunun içindeki harf ve rakamları Büyük ve Küçük dikkat ederek yerine yazın. Bu işlemin ardında ilerle dediğinizde hesap oluşturma işleminiz başarılı şekilde oluşacaktır.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi Outlook Aç işlemi bu kadar basit. Buna rağmen takılan veya sorun yaşayan arkadaşlar Yorum panelinden bizlerle iletişime geçebilirler.

Yorumlar(2)

  1. Geri bildirim: E-Posta Kur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir