Yahoo Mail Nasıl Alınır?

Yahoo, dünyanın ilk arama motoru olmasının yanında birçok uygulama ve içeriği de bizlere sunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenlerden biride Mail uygulamasıdır. Yahoo’nun sunmuş olduğu mail uygulaması kolay ve kullanışlı olmasının yanında Yahoo Messenger’in kullanmak isteyenler için olması gereken hesaptır. Yahoo Messenger ve Yahoo’nun diğer uygulamalarından faydalanmak için yapmanız gereken tek şey Yahoo hesap oluşturmaktır. Bizlerde burada sizlere Yahoo Mail Nasıl Alınır? sorusuna cevap vermek ve kolaylıkla bunu elde etmenizi sağlamaktır. Ayrıca Yahoo Mail hesabı aldığınızda tüm sosyal medya sayfalarına ve diğer İnternet sitelerine kolaylıkla üye olabilir ve hesabınıza gelen mail ile hesabınızı aktif edebilirsiniz. Özellikle şimdilerde bakıldığında İnternet üzerinden oynanan pek çok oyuna kayıt olmak için olmazsa olmazınız bir E-Posta adresidir. Tarayıcılar üzerinden oynana ve MMO oyunlarından birini oynamak istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip ederek Yahoo Email Hesap Oluşturmaktır.  League Of Legends, Lol, Wolfteam, Cash Of Clans, Legends Online, The Hobbits, Age Of Empires, Silkroad, Knigt Online, Metin 2, Klan Savaşları, Zula, CS Go gibi oyunları oynayabilmek için hesap oluşturmanız ve bir E-Posta adresi girmeniz gerekmektedir. 

Yahoo Hesap Oluştur

Yahoo hesap oluşturmak için ilk önce aşağıda vermiş olduğumuz Yahoo Kaydol linkini tıklayarak Yahoo’nun kayıt sayfasına giriş yapınız. Buraya giriş yaptıktan sonra yapmanız ve doldurmanız gereken yerleri aşağıda sizlere maddeler halinde yazdık. Ayrıca bizim verdiğimiz linke tıklamak istemeyen veya şüphe duyan arkadaşlar Google’ye yahoo yazıp ana sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede mail yazan kısmı tıklasın. Burayı tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada alt kısımda Hesabınız yok mu? Kaydolun seçeneğini tıklayarak kayıt sayfasına giriş yapabilirler.

YAHOO KAYDOL

  • Kayıt sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza form gibi bir sayfa çıkacaktır. Burada ilk adım adınız ve soyadınızı doğru bir şekilde girin. Adınızı ve Soyadınızı vermenizde bir sakınca olmadığını belirtmek isterim.
  • İkinci adım olarak kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekir. Kullanıcı adınız Adınız-Soyadınız olabileceği gibi herhangi bir eşya veya canlı ismi olabilmektedir. Kullanıcı adınızı seçerken dikkat etmeniz gereken husus Türkçe karakterler kullanmamalısınız. Türkçe karakterler mail hesaplarının oluşmasında kabul edilmemektedir.
  • Bu aşamada yapmanız gereken size ait bir parola oluşturmaktır. Parolanız hesap açarken, hesabınıza erişim sağlamanız için sizden istenilen anahtardır. Bu yüzden parola oluştururken kimse ile paylaşmamanız hesabınızın güvenliği açısından oldukça önem arz etmektedir. Parola oluştururken Büyük/Küçük harf, rakam ve simgelerden faydalanabilirsiniz. Örneğin;ParoLanız123*- şeklinde
  • Parolanızı oluşturduktan sonra yapmanız gereken Telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Telefon numarası Yahoo kaydolmanın gereklidir. Telefon numaranızı girmeden kayıt işleminiz başarılı sonuç vermeyecektir.
  • Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi belirledikten sonra alt kısımda bulunan devam seçeneğini tıklayın. Devam seçeneğini tıkladıktan sonra sizin telefonunuza gelecek olan bir kodu isteyecektir. Kodu buraya girdikten sonra Yahoo Kayıt işleminiz başarılı bir şekilde sonlanacaktır.

Bilgi edinmek için veya eksik bir yeri doldurmak için aşağıdaki yorum panelinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar(3)

  1. Geri bildirim: E-Posta Kur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir