Yandex E-Posta Nasıl Açılır?

İnsanlar zaman içerisinde çağa ayak uydurmak zorundadırlar. Şimdiki zamana baktığımızda olmazsa olmazlardan biri herkesin bir E-posta hesabının olmasıdır. Sizlerde E-Posta hesabı açmak istiyor ve bazı zorluklar yaşıyorsanız burada kolaylıkla hesap açabilirsiniz. Özellikle hesap açarken telefon numarasını vermek istemeyenler Yandex E-Posta tamda size göre. Burada hesap oluştururken herhangi bir şekilde telefon numarası vermeden kolaylıkla Email hesabı oluşturursunuz. Yandex E-Posta Nasıl Açılır? sorusunu bu yüzden sizler için açıp nasıl Yandex kayıt olacağınızı sizlere anlatmaya çalıştık. Yandex, Rusya’nın arama motoru ve çok içerikli bir platformdur.  Rus yazılımcılar olan İlya Segalovich ve Arkady Volozh tarafından geliştirilen bu arama motoru, başlangıçta Rusya ve Rusçanın hakim olduğu yerlerde kullanılsa da daha sonra dünyaya açılmıştır. Ülkemizde de yapılan reklam çalışmalarından sonra pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yandex E-Posta dışında pek çok uygulamayı kullanabilmeniz için bir Yandex hesabınızın olması gerekmektedir. Yandex Hesap Oluşturmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki adımları takip etmek yeterlidir.

Yandex Hesap Oluşturma

İlk yapmanız gereken aşağıda vermiş olduğumuz Yandex Kayıt Sayfası linkini tıklayarak Yandex Kaydol sayfasına giriş yapınız. Buraya giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak gerekli yerleri doldurarak hesap oluşturabilirsiniz.

Yandex Kayıt Sayfası

  • Burada karşınıza çıkan form niteliğindeki forumda öncelikle adınızı ve soyadınızı gerekli yerlere yazın
  • Adınızı yazdıktan sonra alt kısımda bulunan Kullanıcı Adınızı belirleyiniz. Kullanıcı adınız, hesabınızı açarken kullanacağınız isimdir. Bu adınız olabileceği gibi bir eşya veya sevdiğiniz bir kahraman adı olabilir. Kullanıcı adınızı belirlerken Türkçe harfler olan ” ç, ö, ü, ğ, ş, ı ” harflerini kullanmayınız.
  • Kullanıcı adınızı belirledikten sonra Parolanızı oluşturun. Parolanızı oluştururken adınızı, soyadınızı ve kullanıcı adınızı kullanmayınız. Parola oluştururken Büyük/Küçük harf rakam ve simgeleri kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak; Passport34*/ şeklinde. Parolanızı alt kısımda tekrar aynı şekilde yazınız.
  • Cep telefonu numarasını girin. Cep telefonu numarasını vermek istemeyenler, alt kısımda bulunan cep telefonum yok seçeneğini tıklayarak burada kendilerine bir soru seçerek bu soruya unutmayacakları bir cevap vermeleri gerekmektedir. Bu işlem hesabınızı unutmanız veya başkasının eline geçmesi durumunda sizlerden istenilecek olan cevaptır. Soruya cevap verdikten sonra aşağıdaki resimde de görüleceği gibi kutucukta bulunan 4 harfi gerekli olan yere yazarak hesap oluşturma işleminizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi Yandex Aç işlemi bu kadar basit. Sizler bu adımları takip edip hala Yandex Kaydol işleminde sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum panelinden bizlere ulaşabilir, eksik veya gerekli olan bilgileri sizlere iletmemiz için iletişim kurabilirsiniz.

Yorum(1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir